Prefabrykaty budowlane

CO TO SĄ PREFABRYKATY BETONOWE

Co to jest prefabrykat, co to są prefabrykaty można łatwo wyjaśnić. Są to betonowe elementy prefabrykowane wykonane po za miejscem budowy najczęściej w zakładzie produkcyjnym, gdzie odbywa się prefabrykacja betonu i produkcja elementów betonowych  i dostarczane na budowę w formie ostatecznej lub wymagające uzupełnienia np. betonem lub zbrojeniem.

Dlaczego zyskują tak dużą popularność przy realizacji przeróżnych inwestycji budowlanych? W jaki sposób przy zastosowaniu prefabrykatów betonowych można przyspieszyć prace budowlane? Z jakimi ograniczeniami musimy liczyć się planując budowę z wykorzystaniem tych materiałów?

Poznaj nowoczesne prefabrykaty. Znajdź dla swojej inwestycji nowoczesne rozwiązania materiałowe które pozwolą ci osiągnąć nie tylko oszczędności w trakcie budowy ale również zyskać trwałość i korzystne parametry użytkowe budowanych obiektów.

 

Czym są prefabrykaty betonowe?

Prefabrykat (precast, betonfertigteile) – zgodnie ze słownikową definicją pojęciem tym określamy szczególny rodzaj półproduktu. Jest to typowy, powtarzalny element budowlany lub konstrukcyjny, produkowany seryjnie w zakładzie przemysłowym, poza miejscem budowy.

To element składany, montowany na placu budowy przez wyspecjalizowane, kilkuosobowe ekipy budowlane. Mogą to być betonowe prefabrykaty łukowe jak np. schody prefabrykowane łukowe, czy w postaci bardziej złożonych kształtów jak np. dźwigary dachowe.

Prefabrykaty betonowe producent (beton fertigteil) dostarcza na plac budowy jako gotowe elementy betonowe (beton fertig teile), które już na etapie prefabrykacji przystosowane zostały do szybkiego montażu w miejscu docelowej inwestycji. Posiadają przeróżne wkomponowane uchwyty montażowe, transportowe, gotowy element budowlany ułatwiające ich układanie i łączenie w całość. Takie prefabrykowane elementy betonowe zastępują lany beton (cast concrete)

Jakie rodzaje prefabrykatów dostępne są na rynku? Mówiąc najogólniej, ze względu na wykorzystany przy produkcji materiał prefabrykaty można podzielić na prefabrykaty stalowe, drewniane i betonowe. Wśród tych ostatnich z kolei można wyróżnić prefabrykaty z betonu  żelbetowe, strunobetonowe i kablobetonowe.

Prefabrykant betonowy to mówiąc obrazowo beton prefabrykowany w pewnej formie. Który rodzaj prefabrykatów betonowych wybrać zależy od przeznaczenia, warunków użytkowych czy rodzaju budowanego obiektu.

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo:

Masz pytania bądź potrzebujesz wyceny? DZWOŃ!
695 802 012